טיול בצפון

שי כהן15/07/2014

אחרי שסגרתם חופשה בצפון, והילדים כבר חגורים ברכב, ואתם בדרככם לצימר, זה הזמן להכיר לכם מספר מקומות שאסור לכם לפספס בזמן שהותכם בחופשה בצפון.

טיול בצפון

 
גן לאומי גן השלושה – הסחנה
את הסחנה אפשר להגדיר כ"ספא" של הטבע, המעיינות שישנם הן בטמפרטורה קבועה כל השנה סביב ה-28 מעלות, וזה אודות לפעילות התת קרקעית בכדור הארץ, ואם "הספא" הטבעי אינו מספק אתכם אז אתם מוזמנים גם ל"ג'קוזי" הטבעי שנוצר מהמפל שיורד לנחל במקום, בגן השלושה תוכלו להנות מכרי דשא רחבים, אשר מקיפים את כל אזור המעיינות.


שפך דליות –מג'רסה
המג'רסה הוא בדיוק  אחד המסלולים המתאימים ביותר לחודשי הקיץ החמים, גם מסלול קצר והכי חשוב מלא במים. את המסלול תתחילו  בחלק היבש, העוטה צמחייה ירוקה. ותוך כדי ההליכה יתחיל מפלס המים לעלות, מגובה הקרסוליים ועד גובה המותניים. חשוב מאוד לשים לב לעונה, היות ובכל עונה מפלס המים משתנה. בנוסף, ילדים קטנים מאוד ופעוטות אינם מורשים לעשות את המסלול, אך עם זאת אין צורך לדעת לשחות כדי לעשות את המסלול  הזה, לא לשכוח... להצטייד בנעליים סגורות להליכה במים.

 
גני חוגה "האח התאום של הסחנה"
פארק גני חוגה מציע לכם כמעט את אותו הדבר מה שיש לגן השלושה (הסחנה) להציע, אבל כאן בניגוד לסחנה תוכלו להקים על מדשאות הפארק אוהלים ולפרוש שקי שינה ללינה בפארק, חשוב לציין שמי שמעוניין ללון במקום בחודשי הקיץ (יולי אוגוסט) עקב עומס החום הכבד ששורר במקום, בכל מקרה את המעיינות החמים במיוחד שיש למקום להציע אסור לכם לפספס.
 


מעיין נון
בליבו של הישוב "מגדל" שנמצא על שפת אגם הכנרת במקום סובב עצים נמצא לו מעיין גדול ומרענן, מסביב המעיין אפשר לראות את אבני הבזלת המקיפים אותו, המעיין הוא טבעי ונובע במשך כל ימות השנה, המקום מושך אליו מבקרים רבים הנהנים מטבילה במימיו הקרים של המעיין, במקום ישנו גם ערוץ נחל קטן הזורם לאיטו.
 
 

טיול בצפון