כך פרחו המסעדות בצפון

עורכת תוכן מסעדות11/11/2014

אזור הצפון של ישראל זכה בשנים האחרונות לפריחה בענף הקולינרי יחד עם פתיחתן של מגוון רחב של מסעדות בצפון, ובעקבות כך גם חודשו הרבה מהמסעדות הוותיקות והטובות. פריחת המסעדות בצפון נובעת מכמות המבקרים ההולכת וגדלה מדי שנה, שמגיעים בכול עונות השנה לנפוש בצימרים בצפון, לבקר עם המשפחה או החברים באחת מהאטרקציות בצפון או פשוט לטייל באחד ממסלולי טיול הפסטורליים באזור.

 

מספיק שתבלו יום או מספר ימים בצימר יוקרתי בצפון, תרגישו את הצורך להשלים את החוויה עם טעימה מהצד הקולינרי של המסעדות בצפון. לכן, בכדי לספק סעודה הולמת עבור הנופשים, גדל עד במהרה הצורך ביצירת מסעדות בצפון והפך למשמעותי. החלוצים היו המטבחים הביתיים של תושבי הצפון שחלקם בעלי מתחמי אירוח שעשו זאת כדי להשלים לאורחיהם את החוויה עם ארוחת בוקר טרייה ועשירה. חלקם עזבו את המטבחיים הביתיים והחלו לפתוח מגוון רחב של מסעדות בצפון בסמוך לבתיהם והתבססו על המתכונים הפרטיים שלהם.

הפן הזה של המסעדות בצפון אשר התגאו בשילוב של תוצרת מקומת יחד עם הנצחת המטבח המקומי אוטנטי הוכיח את הצלחתו והועבר גם למסעדות שנפתחו בשלב מאוחר יותר.

הגרסה השנייה של המסעדות בצפון שייכת לשפים השונים אשר גילו את הפוטנציאל הגלום בחיבור בין קולינריה וחקלאות, חיבור שמוכר לעולם וידוע כפסגת האוכל. רובם הגדול של השפים לקחו את עניין הגידול האישי צעד אחד קדימה ובחלק מהמקרים תראו שיש מסעדות בצפון אשר מחזיקות גינת ירק קטנה או גינת תבלינים עשירה.  עוד צד שתוכלו לראות במסעדות בצפון הוא שימוש במוצרים גולמיים מקומיים, כמו למשל, יינות מיקבי בוטיק בצפון, גבינות ממחלבות מקומיות ועוד. סגנון זה מאופיין בעיקר במסעדות בצפון והוא נדיר באזורים אחרים של הארץ.