מסע בעקבות היין

שי כהן09/07/2014

הנתון לפניכם יכול להמחיש לכם עד כמה ענף ייצור יינות הבוטיק צמח בשנים האחרונות, אם בשנת 2010 מספר יקבי הבוטיק עמד על כ 100 יקבים פעילים, נכון להיום בשנת 2014 בישראל קיימים למעלה מ-280 יקבים פעילים, קפיצה של כמעט פי 3 ב-4 שנים!!

מסע בעקבות היין

הנתון לפניכם יכול  להמחיש לכם עד כמה ענף ייצור יינות הבוטיק צמח בשנים האחרונות, אם בשנת 2010 מספר יקבי הבוטיק עמד על כ 100 יקבים פעילים, נכון להיום בשנת 2014 בישראל קיימים למעלה מ-280 יקבים פעילים, קפיצה של כמעט פי 3 ב-4 שנים!!  יקב בוטיק הוא כזה שפעילותו רצופה לאורך כמה שנות בציר לפחות, ושתוצרתו ראויה להתייחסות מקצועית.
הקפיצה הזאת מעידה על מספר דברים והם: שהציבור מבין כיום טוב יותר מבעבר את חשיבותו של בקבוק היין בסעודה טובה, באירועים מיוחדים, או סתם במפגש חברים או משפחה, הדבר השני והוא לדעתי החשוב ביותר זה הפתיחות של הציבור לדעת יותר על הנעשה בתחום היין ולחלקם גם ליטול חלק בעשייתו.
ההגדרה "יקב בוטיק" מתייחסת בדרך כלל ליקב שייצור הבקבוקים שלו מוגבלת, מאלפים בודדים ועד עשרות אלפים בשנה. היתרון ביקבי בוטיק הוא שהטיפול ביין הוא אישי, ובעיקר עבודת יד, והשקפת העולם של בעלי יקבי הבוטיק  מתמקדת אך ורק באיכות. ברוב היקבים הללו ההשקעה מבוססת יותר על תשוקה ואהבה של הבעלים - ופחות על הצד העסקי שקיים בתחום הזה, אבל  כאשר השניים נפגשים, כפי שאנו רואים שקורה יותר ויותר, המרוויחים הגדולים זה אנחנו הצרכנים שנהנים מיין טוב ואיכותי.
איכותם של יקבי הבוטיק לא נעלמת מעיניהם של מסעדות שף רבות וחנויות יין, והם הצרכנים הגדולים של אותם יקבי בוטיק, ואם נוסיף לזה את הייצוא לחו"ל של מספק יקבי בוטיק בארץ נגלה כי ענף ייצור היין רק הולך וגודל משנה לשנה, ישנם יקבים בארץ שהתחילו כיקב בוטיק קטן ואיכותי וההצלחה הביאה אותם למצב של יקבים מסחריים המספקים כמויות גדולות של יין גם לארץ וגם לחו"ל, חשוב לציין כי איכותם של יקבים אלו לא נפגמה כלל בהפיכתם למסחרי יותר.
מורי הדרך שלנו באתר ישמחו לקחת אתכם לטיולי יין ייחודי ובלתי נשכח ביקבי בוטיק מובילים בארץ אשר ישמחו לארח אתכם ואת החשובים לכם
יקבים מומלצים
יקבי רמת הגולן
יקב רמת הגולן הוקם בשנת 1983 והחל את דרכו כיקב בוטיק עם מספר עובדים קטן, שהלך וגדל לכדי 150 עובדים נכון להיום, וכל זה מבלי לפגוע באיכותו של היין אותו הם מייצרים. מרכז המבקרים של היקב מציע לכם מגוון סיורים מודרכים לקבוצות וליחידים וגם פותח בפניכם את כל תהליך יצור היין, וכמו כן תוכלו ליהנות ממגוון מרתק של יינות היקב, ביניהם גם אוסף היינות הנדירים, לקבל הדרכה מקצועית במגוון רחב של שפות (7 ליתר דיוק, כולל שוודית, כן כן), תוך ליווי מקרוב של תהליך ייצור היין וטעימות ממבחר יינות שיאפשרו לכם לחוות תא ארץ היין שלנו, ישנה אפשרות לקנות מיינות יקבי רמת הגולן, אביזרי יין ומזכרות. במקום גם מרתף יין ייחודי לטעימות מקצועיות.

טל' 6968420 - 04 דוא"ל: יקבי רמת הגולן
04-6968484 שרית
יקב בזלת הגולן
יקב בוטיק במושב קדמת צבי לכרמי קדמת צבי יש יתרון בייצור יין עתיר אלכוהול מבלי לפגוע בטעמו העדין של היין, במהלך הסיור ביקב בזלת תוכלו לצפות מקרוב בתהליך התסיסה ולראות את רמת האלכוהול עולה מהרגיל ביינות שאפילו חוצים את קו ארבעה עשר אחוזי האלכוהול, מה שיינות אדומים מעטים יכולים לעשות בהצלחה, ביקב הבוטיק בזלת הגולן מגדלים רק ענבי קברנה סוביניון, ומהם בלבד מופקים היינות השונים, מרכז המבקרים של יקב בזלת הגולן מציע סיורים מודרכים לקבוצות ויחידים, בהם ניתן לצפות בתהליך יצור היין-בעונה, לטעום ממגוון יינות היקב ואף לרכוש ממיטב הבצירים המשובחים.
 

מסע בעקבות היין