נהנים מוילה בצפון בשילוב היסטוריה ואומנות

עורכת תוכן וילות29/10/2015

הגיע הזמן שלכם לצאת לחופשה משפחתית מפנקת, ישנם לא מעט אפשרויות לינה באזורים שונים בארץ אך אם החלטתם ללכת על וילה בצפון ואתם חובבי טבע ומורשת, תשמחו לדעת כי יש לא מעט אתרים היסטוריים מרתקים המספרים את סיפורה הנפלא של ארץ ישאל מיום הקמתה ועד היום. להלן מספר מקומות שכדאי לבקר בהם:

נהנים מוילה בצפון בשילוב היסטוריה ואומנות

 

מוזיאון אוצרות בחומה- אם בחרתם בחופשה באיזור נהריה ועכו, תוכלו להנות ממגוון טיולים ומסלולים באיזור זה, בנוסף לבקר במוזיאון "אוצרות בחומה", בעכו העתיקה, מטרת המוזיאון לשמר את המורשת ההיסטורית של העיר ולשחזר מראות אותנטיים מהעבר ע"י מאות פריטים אריכואולגיים המוצגים במוזיאון, השילוב הקסום בין אולמות האבן המקומרים לבין מאות הפריטים והחפצים נותנים חוויה מעניינת ומרגשת. הביקור המוזיאון אטרקטיבי למבוגרים וילדים כאחד.

גן התעשייה בתפן- אם בחרתם חופשה באיזור מעלות, כדאי לו להגיע גם אל גן התעשייה של תפן שנמצא לא רחוק ממעלות, מדובר במוזיאון פתוח, מרחב מיוחד עם עם פסלי חוצות, שילוב של פיסול ועיצוב ברמה גבוהה, במקום ישנם ארבע מוזאונים נוספים מעניינים אחד מהם הינו מוזאון אמנות התעשייה שמציג גלריה לאמנות, הצגה של כלי עבודה ותיקים לעומת חדשים.

במקום מתקיימות המון פעילויות בנושאי יצירה ואמנות לילדים, בעיקר בחודשי הקיץ ובחגים, כמובן שאפשר לצרף טיולים נוספים באיזור.

מוזיאון לוחמי הגטאות- אם בחרתם בחופשה באיזור נהריה, כדאי ואף מומלץ לעצור ולבקר במוזיאון "לוחמי הגטאות" המספר את סיפור השואה, הוא המוזיאון הראשון בעולם שנבנה ע"י ניצולי שואה, הבית מספר את סיפור השואה עד למלחמת העולם השניה, מתמקד בגבורה, באומץ וניצחון של ניצולי השואה שעברו את כל התלאות ובנו את חייהם מחדש בארץ שעליה חלמו-מדינת ישראל, גם מוזיאון זה הינו אטרקטיבי למבוגרים וילדים כאחד.

מוזיאון הגבורה- מוזאון נוסף הממוקם בעיר עכו העתיקה, "מוזיאון הגבורה" המספר את סיפורם של אנשי אצ"ל ולח"י המוצג באמצעות חיזיון אור קולי, ומספר את סיפורם של תשעת אסירי המחתרת שנתפסו ע"י הבריטים ונכלאו, מומלץ לבוא לסיור מודרך במוזאון הכולל הסברים וידיעות מעניינות הן על המוזאון עצמו והן על סיפורם של תשעת אסירי המחתרת.

לסיכום: הגליל המערבי שופע אתרים מעניינים, אז אם כבר הגעתם לצפון, לגליל המערבי ולקחתם וילה מפוארת בצפון, אל תפספסו ותלכו לבקר באתרי היסטוריה הנמצאים מרחק נסיעה קצר ותגלו עולם נפלא של היסטוריה מתקופות שונות , מוזאונים מעניינים, פעילויות יצירה וחוויות לכל המשפחה..!